Наступ фолклорне секције ученика млађих разреда

У суботу, 3.6.2017. године у Шестој београдској гимназији, одржано је десето по реду такмичење у познавању кинеског језика укључујући ученике из основних и средњих школа из целе Србије у којима се учи кинески језик. Тим поводом, наша школа је била гост и тај скуп отворила наступом фолклорне секције ученика млађих разреда продуженог боравка.

Скупу су присуствовали министар просвете Кине, амбасадор Кине у Србији, директор Шесте београдске гимназије и многи други званичници. Овим начином је успешно остварено српско-кинеско пријатељство, у нади да ће се неговати годинама. Наша школа је успешно представљена захваљујући учитељицама из продуженог боравка трећег и четвртог разреда Данијели Траиловић и Милици Видановић.